Щорічно 9 листопада українці відзначають День української писемності та мови!

 


День української писемності та мови відзначають 9 листопада вже 25 рік поспіль. Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопада 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

Софія Іванівна Чапля, заввідділом організаційно-масової роботи, організувала лекторій для вихованців ЦДЮТ всіх напрямків навчання, де ознайомила їх з історією виникнення писемності, за час якого вихованці дійшли висновку, що писемність - ознака високого культурного рівня народу. Надалі провела спільно із Ольгою Віталіївною Кучеренко вікторину "Ми знаємо українську мову". Гуртківці були зацікавлені і активні.








Поширити:

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Департамент освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації

Управління освіти Чернівецької міської ради

Популярні публікації

На платформі Blogger.

Контактна форма

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *

Архів блогу

Останні публікації